Gjenåpningsfest 21.-24. oktober. Nå pangstarter vi Namsos! - Namsos kommune

Namsos kommune

Gjenåpningsfest 21.-24. oktober. Nå pangstarter vi Namsos!

Gjenåpningsfest 21.-24. oktober. Nå pangstarter vi Namsos!

Sett av helga 21.-24. oktober. Da vil det være mange aktiviteter rundt om i kommunen for å markere at samfunnet åpnes opp etter koronapandemien. SpareBank 1 SMN deler i høst ut til sammen 100 millioner kroner til feiringer og aktiviteter over hele Midt-Norge. Sammen skal vi nå pangstarte Namsos!

Illustrasjonsbilde. Glade mennesker. - Klikk for stort bilde 

Hva skjer?

Mer informasjon legges ut etter hvert som vi får inn nye arrangement og tilbud.

Pangstart Namsos
Hva Når Hvor
Sparebankpris på kino, kr. 50,- pr. billett 22.-24.10. Billetter i salg fra mandag 18.10. Namsos kino
Gratis bading i Oasen 21.-22.10. Fredag er det aktiviteter v/ vannpoloklubben kl. 16-19.30. Lørdag og søndag er det svømmestevne, så da kan ikke Oasen tilby gratis billetter. Oasen, Namsos
Tora og Namdal storband, 100 gratisbilletter til lag og foreninger. 24.10. Kl. 18.00 Kulturhuset i Namsos
Shoppinghelg 22.-23.10. Namsos sentrum
100 gratis discer (frisbee) deles ut i Bråten. 23.10. Bråten, Namsos

Institusjonsturne med Bengt Åge Nordbakk og Ole Evjen

Pangstart Namsos - Institusjonsturne
Hvor Dato Tidspunkt
Namsos helsehus 22.10. kl. 16.00
Namsos bo- og velferdssenter 22.10. kl. 18.00
Namdalseid helsetun 23.10. kl. 10.30
Bangsund bo- og velferdssenter 23.10. kl. 12.30
Veste havn bo- og velferdssenter 24.10. kl. 10.00
Fosnes sykeheim 24.10. 12.30

Arrangement i regi frivillige lag og foreninger

Torsdag 21. oktober

Høknesåsen velforening

Sosial tur opp til benken på Høknesfjellet! Vi møtes på snuplassen i Adelsten Elnans veg kl 17.00.

Det vil bli refleksløype på tur oppover som inneholder en natursti - med premiering på toppen, både for store og små. Der blir det også grilling av pølse, kakao og kaffe – velforeningen spanderer!

Påmelding
Ellen, tlf. 99 43 54 88 innen mandag 18 oktober.

Ta med hodelykt!

Nye Heimen og Otterøy Frivilligsentral

Sted: stua på Heimen

kl.18:30 – Quiz (for alle) med servering.

Mental Helse Namsos

Middag på Namdalshagen for 40-50 personer kl. 18.00

Fredag 22. oktober

Nye Heimen og Otterøy Frivilligsentral

Sted for alle aktiviteter: stua på Heimen og utendørsområdet

 • kl. 12.00 – Bingo (for alle) med servering.
 • kl. 15.00 – Spill og lek i storstua (Yatsy, sjakk, kort, ludo, Catan, Monopol, Sequence, puslespill, Scrabble, fargelegging – velg motiv og farger- vi rammer inn i etterkant. Pølser og brus, kaffe og kaker.
 • kl. 19.00 – Kåseri – Min sykkeltur fra Nordkapp til Lindesnes v/Viggo Reinert. Servering.

Namdalseid Jeger og Fiskarlag

Vi er med på å pangstarte samfunnet igjen! I den forbindelse åpner vi vårt leirdueanlegg på Sjøåsen.

 •  kl 18.00-21.00

Her blir det muligheter for å teste ut både jegertrap og sporting. Vi har også "rabbiten" ute. Aktiviteten er selvfølgelig gratis! Det serveres også kaffe, vafler og noe å bite i. Instruktørene er på plass, for å veilede de som ønsker. Ingen krav til tidligere skyteerfaring med hagle. Nedre aldersgrense er 12 år. Aldersgrensen forutsetter at barnet er i stand til å håndtere våpenet selv. Alle under 16 år må ha følge av en voksen.

Namsos Vannpoloklubb

Velkommen til åpen dag i Oasen fredag 22.10. mellom kl 16.00 -19.30. Det er gratis inngang.

Namsos Vannpoloklubb stiller med flyteutstyr som normalt ikke er i bassenget i åpningstid, som Wibit-spinner, store flyteflåter, sup-brett, Vannpolobane, skuddmåler, og oppblåsbare flyteleker til de minste. Vi har flere instruktører i bassenget, som kan være med på å tilrettelegge for aktivitet.

Lørdag 23. oktober

Nye Heimen og Otterøy Frivilligsentral

Sted for alle aktiviteter: stua på Heimen og utendørsområdet

 • kl. 10.00 – Åpen kafe (for alle)
 • kl. 13.00 – Natursti(i hagen, for alle) De tre beste lagene får premie.
 • kl. 15.00 – Servering: Varm mat og drikke
 • kl. 19.00 – Svingom og sang i storstua (for voksne) med taffelmusikk/ dansemusikk (v/Helge Formo) og musikk fra lokale aktører.

Statland IL og Sjøhaugen 4H

Vi  ønsker alle hjertelig velkommen til Høstmarked i Musikkhallen på Statland kl. 11.00-15.00.

 • Det blir salg av risengrynsgrøt, vaffel, kake og kaffe
 • Boder med salg av ulike ting
 • Farmen-aktiviteter for barn og voksne med premiering
 • Musikalsk innslag

Namdalseid Jeger og Fiskarlag

Vi er med på å pangstarte samfunnet igjen! I den forbindelse åpner vi vårt leirdueanlegg på Sjøåsen.

 • kl. 13.00-18.00

Her blir det muligheter for å teste ut både jegertrap og sporting. Vi har også "rabbiten" ute. Aktiviteten er selvfølgelig gratis! Det serveres også kaffe, vafler og noe å bite i. Instruktørene er på plass, for å veilede de som ønsker. Ingen krav til tidligere skyteerfaring med hagle. Nedre aldersgrense er 12 år. Aldersgrensen forutsetter at barnet er i stand til å håndtere våpenet selv. Alle under 16 år må ha følge av en voksen.

Namsos Bys Historielag

Kl. 10.30 Musikk-korps marsjerer fra Snippen til Orientkrysset og videre ned til havna. 

kl. 11.00 Kort appell og informasjon fra Namsos Bys Historielag ved lederen.

kl. 11.10 Kort kåseri ved Bjørn Lie som forteller fra sitt liv som ung førstereisgutt tidlig på 50-tallet. Det var den gang namsosungdommen i virkeligheten hadde to valg; enten begynne på «saga» eller dra til sjøs. 15 år gamle gutter ble sendt ut i verden på egen hånd den gang.

Byvandring

Kl. 11.30  Byvandring nr. 1 starter nede ved havna og går gjennom sentrum og opp gjennom Overhallsvegen til krysset med Olav Duuns veg. Det blir fortløpende fortalt fra denne bydelens historie. Guider er Espen Sandmo og Gunnar Hojem. Avsluttes kl. 12.45.

Kl. 13.00 Byvandring nr. 2 starter nede ved havna og går bortover Verftsgata, opp Niels Bjørums gate, bortover Fridtjof Nansens gate, ned Peter Øiens gate, Canninggata til Storsenteret. Guider er Espen Sandmo og Gunnar Hojem. Avsluttes kl. 1430.

Begge byvandringene streames i ett samarbeide med Namdalsavisa.  

Namsos kunstforening

Lørdag Kl. 13.00 på Kulturhuset i Namsos og kl. 14.00 på Namsos samfunnshus.

Vi inviterer publikum til kunstnersamtale med omvisning, i utstillingen Vemren/Rygh i Kunstmuseet NordTrøndelag på kulturhuset, med påfølgende pop-up utstilling i foajèen på samfunnshuset. Her presenterer vi de 12 utvalgte verkene fra kunstforeningens kunstsamling. Både gjenåpningen av samfunnet og kunstforeningens 75 års jubileum markeres og feires.

Fossbrenna aktivitetslag  

Vi gjennomfører aktivitetsdag i Bekkadalen lørdag 23.10, kl. 13.00.

 • Aktivitetsdag for små og store
 • Servering av vafler/mat/grilling og premieutdeling.
 • Selv om vi heter Fossbrenna aktivitetslag vil alle aktiviteter vi gjennomfører være åpent for alle, uavhengig av bosted.

Namsos barne- og ungdomskorps

Konsert - mer info. kommer.

Namdal Seniorforum

Namdal Seniorforum i samarbeid med Hilmarfestivalen inviterer til konsert med Siri Svale band og Hollups Trio på Ullvaren Kafé lørdag 23. oktober kl. 18.00

Her kan du kjøpe billetter.

Mo- og Salsnes forsamlingshus

Lørdag kl. 13.00-17.00

Vi ønsker å feire gjenåpningen av Midt-Norge med en god gammeldags basar og tombola! Basaren vil foregå i Mo- og Salsnes Forsamlingshus. Vi kan friste med mange flotte premier, garantert noe for enhver smak, både voksne og barn! Vi har pusset støvet av den forhistoriske tombola trommelen og er klar til å rulle i gang! Gleder oss til spente barnehender kan rote rundt blant sammenrullede lodd igjen.

For å sette prikken over i’en, blir det salg av kaffe, kaker, pølser og brus.

Namsos Discgolfklubb

Offisiell åpning av Bråten frisbeegolfbane inkl. turnering. Tidspunkt kommer senere.

Påmelding til turnering

 • Premiering og utdeling av gratis discer.
 • Mulighet for å kjøpe spesielle discer etter behov.
 • Servering i klubbhuset.

Søndag 24. oktober

Namdalseid Jeger og Fiskarlag

Vi er med på å pangstarte samfunnet igjen! I den forbindelse åpner vi vårt leirdueanlegg på Sjøåsen.

 • 13.00-18.00

Her blir det muligheter for å teste ut både jegertrap og sporting. Vi har også "rabbiten" ute. Aktiviteten er selvfølgelig gratis! Det serveres også kaffe, vafler og noe å bite i. Instruktørene er på plass, for å veilede de som ønsker. Ingen krav til tidligere skyteerfaring med hagle. Nedre aldersgrense er 12 år. Aldersgrensen forutsetter at barnet er i stand til å håndtere våpenet selv. Alle under 16 år må ha følge av en voksen.

Bymarkas Venner

Vi arrangerer Svartfjellets dag.
Program:

 • Kl 11.00-12.00: Oppmøte og  Quiz-start for barn ved de nye lekeinstallasjoner i Indianerskogen ved den grusete stien.(  ca. 400 m fra Klompenbanen). Servering av saft til barna. Quizen fortsetter med poster opp til toppen.
 • Kl 11.30-14.30: Servering av kaffe/te/saft og kake/frukt ved gapahuken på Svartfjellet. Innlevering av svar på Quizen. Informasjon om bymarka og Bymarkas Venner, salg av Kulturminnehefte med 7 turforslag for å se gamle kulturminner i Bymarka.
 • Kl 14.00: Trekking av premier på innleverte quiz-ark. Vinnerne kontaktes hvis de har gått heim før trekkinga.
 • KL 14.30: Avslutning

Namsos orienteringsklubb

Det vil være servering på Setertun søndag 24.10 kl. 11.-15. 

Namsos IL Fotball

Søndag kl. 15:00.

Vi inviterer klubbens medlemmer, nye og gamle, i tillegg til fotballinteresserte i kommunen til markering og feiring av gjenåpningen av breddefotballen og samfunnet forøvrig!

 • Den nye flaggstanga "avdukes" ved klubbhuset, og klubbflagget heises, for å hedre alle fotballspillere, trenerteam, foreldre og frivillig i klubben!
 • Alle inviteres til å se høstsesongens siste hjemmekamp for vårt G16 lag. 

Du kan melde inn ditt arrangement

Har ditt lag/ forening et arrangement denne helga? Da kan dere melde inn arrangementet.

Beskriv arrangementet, tid og sted.Beskriv arrangementet, tid og sted.
Felt merket med * må fylles ut

 

 I samarbeid med